EL SANATLARI TEKNOLOJİSİ
KURS KODU VE KURS ADI
etiSEM-11-01 - Ebru
KURS SÜRESİ
1 Dönemlik Kurs : (18 Hafta) / Günde 4 saat Haftada 2 Gün / Toplam 144 Saat
- Kurs programının toplam eğitim süresi MEB mevzuatı çerçevesinde her bir ders saati 40 dakika olmak üzere 160 ders saati olarak planlanmıştır.
- Eğitim süresinin 16 saatlik kısmı bireysel öğrenme faaliyeti olarak değerlendirilecektir. - Eğitim süresi, teorik eğitim, uygulama ve bireysel öğrenme faaliyetlerinden oluşmaktadır.
KURS BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHİ
Kurs kayıtları başladığında ilan edilecek ve duyurusu yapılacaktır.
KURS YAPILIŞ GÜNLERİ VE SAATLERİ
Saat 09:00-21:00 arasında olmak üzere günde dört ( 4 ) veya sekiz ( 8 ) ders saati faaliyet gösterecek şekilde programlanır.
D1 - SALI PERŞEMBE Sabah (09:00-12:30)
D2 - SALI PERŞEMBE Öğle (13:30-17:00)
D3 - SALI PERŞEMBE Akşam (18:00-21:30)
KATILIMCI SAYISI
20 Kişi
EĞİTİM ÖĞRETİM VE KURS İÇERİĞİ
Kurslarda, Bakanlığa bağlı özel ve resmi yaygın eğitim kurumlarınca uygulanmakta olan Modüler kurs programlarından yararlanabileceği gibi uzman kişilerle birlikte oluşturulacak komisyonun hazırlayacağı programlar da İl Milli Eğitim Müdürlüğü onayı ile uygulanır.
Ebru, kurs programı içerik bilgileri genel olarak aşağıda verilmiştir.
I-RENK
- Renk İle İlgili Kavramlar
- Renklendirme Uygulamaları
II-EBRU BOYAMAYA HAZIRLIK
- Kitre Hazırlama
- Fırça Hazırlama
- Öd Hazırlama
- Boya Hazırlama
III- EBRU BOYAMA YAPMA
- Kitrenin Kıvamını Ayarlama
- Ebru Yapma
KATILIMCILARIN GİRİŞ ÖN ŞARTLARI
En az ( İlkokul ) mezunu olmak ve mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip, 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.
KURS İŞLEYİŞ YÖNTEM VE TEKNİKLERİ
Öğretim yöntemi olarak yüz yüze eğitim öğretim yöntemi uygulanacaktır.  Kurs içerikleri, modül içeriklerinden oluşmaktadır. Kurs programında yer alan modüllerde öngörülen eğitim öğretim uygulamaları yapılır.   Modüler öğretime yönelik olarak bireysel öğrenme yöntem ve teknikleri uygulanır.
EĞİTİM ÖĞRETİM ORTAMININ ÖZELLİKLERİ VE KULLANILACAK EĞİTİM MATERYALLERİ
etiSEM (Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi ) Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kurs Programı için özel olarak oluşturulmuş Kurs Merkezlerinde bulunan atölye, laboratuar ve derslikleri ile ihtiyaç halinde Etimesgut ilçesindeki merkezler, meslekî ve teknik eğitim okul ve kurumları ile sektördeki işletmelerde eğitim verilir.  

Programın uygulanabilmesi için alan ile ilgili standart donanımlar ve mesleklerin gerektirdiği ekipmanlar sağlanmıştır.

Kurs programı  için hazırlanmış eğitim materyalleri kullanılacaktır.
DEVAM / DEVAMSIZLIK DURUMU
Kayıt yaptırıp kurs programı başladıktan sonra %80 oranında devam zorunluluğu vardır.     Özürlü/özürsüz devamsızlık gösterenlerin kayıtları silinir ve kendilerine belge verilmez.
BİTİRME VE BELGELENDİRME SINAVLARI
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğinde Kurs Bitirme Sınavları çeşitli ölçme araçları kullanılarak, kursiyerlerin; Eğitim kurumunda, işletmede ve kendi kendilerine yaptıkları tüm öğrenim faaliyetleri değerlendirilir.
BİTİRME BELGELERİ
Katılımcılar, kurs sonunda iki çeşit belge alırlar. Bunlardan ilki; kursu izlediğini gösteren kurum onaylı Kurs Katılım Belgesi, diğeri ise kursu başarıyla tamamladığını gösteren ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi ‘dir.
EĞİTMEN KADROSU
Eğitmen kadromuz akademisyenler ve ihtiyaç duyulan kurs programlarında alanında uzman eğitimcilerden oluşmaktadır.

 
Facebook'ta Paylaş
Bu İçerik [ 3487 ] Kez Okundu
MEB Onaylı

Enver DEMİREL
Etimesgut Belediyesi Başkanı
WEB SİTEMİZDEN YETERLİ BİLGİYİ ALIYORMUSUNUZ.?
ALIYORUM
ALMIYORUM
YETERİNCE ALMIYORUM
İÇERİK GELİŞTİRMELİ
AKTİF ZİYARETÇİ : 2
DÜN - TOPLAM ZİYARETÇİ : 505
BUGÜN - TOPLAM ZİYARETÇİ : 37
GENEL - TOPLAM ZİYARETÇİ : 156279
ZİYARETÇİ IP : 54.205.254.108
Adres : 30 Ağustos Mahallesi Öğretmenler Sok. No:2/3 Telefon : 0 (312) 244 95 80 Belge Geçer : 0 (312) 244 95 89
Copyright © 2012 - Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Ve Uygulama Merkezi [ etiSEM ] Tüm Hakları Saklıdır.
etisem.etimesgut.bel.tr
Facebook sayfasını takip et
Beğen

etisem.etimesgut.bel.tr
twitter sayfasını takip et
Takip et
グッチ財布 グッチ 財布 グッチ 財布 2014 グッチ 財布 アウトレット グッチ 財布 コピー グッチ 財布 シマ グッチ 財布 メンズ グッチ 財布 メンズ アウトレット グッチ 財布 メンズ ランキング グッチ 財布 メンズ 長財布 グッチ 財布 メンズ 二つ折り グッチ 財布 メンズ 人気 グッチ 財布 メンズ 新作 グッチ 財布 レディース グッチ 財布 レディース 2014 グッチ 財布 レディース アウトレット グッチ 財布 レディース 長財布 グッチ 財布 レディース 長財布 人気 グッチ 財布 レディース 二つ折り グッチ 財布 レディース 人気 グッチ 財布 レディース 新作 グッチ 財布 赤 グッチ 財布 店舗 グッチ 財布 花柄 グッチ 財布 新作 グッチ 財布 新作 2014 グッチ長財布 グッチ 長財布 グッチ 長財布 アウトレット グッチ 長財布 メンズ グッチ 長財布 レディース グッチ 長財布 レディース 人気 グッチ 長財布 新作 グッチ 長財布 新作 2014 グッチ 店舗 グッチ 人気 バッグ グッチ 人気 財布 グッチ 人気 長財布 グッチ 新作 2014 gucci アウトレット gucci アウトレット 財布 Gucci バッグ gucci バッグ メンズ GUCCI 財布 GUCCI 財布 メンズ GUCCI 財布 レディース GUCCI 財布 二つ折り GUCCI 財布 人気 グッチ グッチアウトレット グッチ アウトレット グッチ アウトレット バッグ グッチ アウトレット メンズ グッチ アウトレット 財布 グッチアウトレット店舗 グッチ アウトレット 店舗 グッチ キーケース グッチ キーケース アウトレット グッチ キーケース メンズ グッチ キーケース 新作 グッチ サングラス 2013 グッチ サングラス 2014 グッチ サングラス ケース グッチ サングラス コピー グッチ サングラス ハート グッチ サングラス メンズ グッチ サングラス レディース グッチ サングラス レディース 人気 グッチ サングラス レンズ交換 グッチ サングラス 新作 グッチ サングラス 中古 グッチ ショルダーバッグ グッチ トート グッチ トートバッグ グッチ トートバッグ メンズ グッチバッグ グッチ バッグ グッチ バッグ 2014 グッチ バッグ アウトレット グッチ バッグ エナメル グッチ バッグ キャンパス グッチ バッグ コピー グッチ バッグ ソーホー グッチ バッグ トート グッチ バッグ ナイロン グッチ バッグ フローラ グッチ バッグ メンズ グッチ バッグ レディース グッチ バッグ レディース 人気 グッチ バッグ レディース 斜めがけ グッチ バッグ 花柄 グッチ バッグ 人気 ランキング グッチ バッグ 斜めがけ グッチ バッグ 新作 グッチ バッグ 新作 2014 グッチ メンズ キーケース グッチ メンズ ブレスレット グッチ メンズ 財布 グッチ メンズ 長財布 グッチ メンズ 長財布 ランキング グッチ メンズ 長財布 人気 グッチ レディース キーケース グッチ レディース財布 グッチ レディース 長財布