etiSEM KAYIT SÜRECİ İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

etiSEM’de herkese eğitim için bilmenizde fayda var!..

etiSEM ( Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi ) hizmetlerinden yararlanmak isteyen bireyler, ilk önce, etisem.etimesgut.bel.tr internet erişim adresini ziyaret ederek, etiSEM’deki mesleki, teknik, sosyal ve kültürel amaçlı sertifika eğitim programları ve özellikle takip etmek istenilen kurslar hakkında, yeterli bilgi edinmelidir.  

etiSEM’de yetişkinler için geliştirilen genel, mesleki ve teknik kurs programlarından takip etmek istediği sertifika programlarını belirleyen kursiyer adayı, aşağıdaki internet erişim adresini ziyaret ederek,  etiSEM Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kurs Programlarından gireceği kursun/kursların ön kaydını bizzat yapmalıdır.   
Ön kayıt için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz…

Ön kayıt işlemleri için tıklayınız.!

etiSEM sertifika programlarına katılacak kursiyer adayları;
- Üç gün içerisinde kesin kayıt işlemini yaptırabilmek için, etiSEM Kurs ve Eğitim Merkezi binalarında hizmet veren etiSEM Kayıt Kabul Bürolarına "Öğrenim durumunu gösterir belge ve T.C. kimlik fotokopyası ile varsa sertifika programı ön şartında istenen belge aslı veya fotokopyası" ile şahsen başvurmalıdır.

- Her bir açılan kurs programı için en az 12 kursiyer başvurusu bulunmaması halinde programı açıp açmamak Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile etiSEM Proje Koordinatörlüğü’nün takdirindedir.
- Kursları başarı ile tamamlayanlara kurs bitirme belgesi düzenlenir. Toplam kurs süresinin 1/5 oranında özürlü/özürsüz devamsızlık gösterenlerin kayıtları silinir ve kendilerine belge verilmez. 
- Kesin kayıt işlemleri, hafta içi (5 Gün) mesai saatleri (08.30-12.30 / 13.30-17.30) arasında ilgili etiSEM Kayıt Bürosu’nda yapılmaktadır.
- etiSEM Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kurs Programları, 1 aylık (4 hafta), 2 aylık (8 hafta) ve 3 aylık (12 hafta),  4 aylık (16 hafta),  5 aylık (20 hafta) ve 6 aylık (24 hafta) olmak üzere dönemler halinde düzenlenmektedir.
- etiSEM kur programlarının gün ve saatleri her bir kursun özelliğine göre grup sistemine göre planlanmaktadır.
- etiSEM Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kurs programlarının değerlendirmesi, her bir kurs için çeşitli ölçme araçları kullanılarak, kursiyerlerin; kurs merkezi, işletme ve kendi kendilerine yaptıkları tüm öğrenim faaliyetleri değerlendirilecektir.
- etiSEM kurs programlarının eğitimleri öncelikle, Etimesgut Belediyesi bünyesinde bulunan sanat, kültür, spor ve yaşam merkezlerinde bulunan laboratuar/atölye/derslik ortamlarında yapılmaktadır.
- etiSEM Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kurs programlarının sonunda yapılan ölçme ve değerlendirme sınavında başarılı olan etiSEM Kursiyerine, Kurs Bitirme Belgesi veya Kurs Katılım Belgesi verilmektedir.
- etiSEM Proje Koordinatörlüğü, gereken durumlarda etiSEM kurs programlarının saatlerinde değişiklik yapabilir. Değişiklikler katılımcılara, programda görevli Birim/Bölüm Sorumlusu ve Öğretim Elemanı tarafından önceden bildirilecektir.  
- Her bir etiSEM kurs program katılımcısı (kursiyer/öğrenci), etiSEM Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kurs programlarına ait bu şartları okur ve kabul eder.
En kısa zamanda etiSEM herkes için eğitim kurs programlarımızda buluşabilmek üzere…