etiSEM’DE KAYITLAR 27 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDE BAŞLIYOR.
23.08.2012
Bu İçerik [ 2626 ] Kez Okundu
Yazı Tipi Boyutu
Facebook'ta Paylaş

etiSEM’de kayıtlar 27 Ağustos 2012 tarihinde başlıyor…
Etimesgut Belediye Başkanlığı, Gazi Üniversitesi Ankara MYO Müdürlüğü ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan kısa adı etiSEM olan Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kursları’nın yeni dönem kayıtları 27 Ağustos 2012 tarihinde başlıyor.
Yoğun ilgi ve istek gören etiSEM Kursları, Etimesgut Belediyesi’nin proje kapsamında tahsis ettiği Etimesgut Merkezde bulunan etiSEM Merkez Binası (eski Hanım Faaliyetleri Binası) ve Atakent Sosyal Tesisleri, Eryaman bölgesinde bulunan Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi ile Saltuk Buğrahan Eğitim Merkezi’nde bulunan derslik, atölye ve laboratuarlarda yapılacak. Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme yönüyle eğitim hizmeti sunulacak merkezlerde bulunan bütün eğitim alanları, her bir kurs programına uygun olarak yeniden düzenlendi. Kursla ilgili alanlar, modern eğitim araç ve gereçleri ile donatıldı. Ayrıca, on alanda altmışa yakın MEB onaylı modüler programlardan oluşan etiSEM Kurslarının alan ve kurs içerikleri, günün şart ve ihtiyaçlarına göre Gazi Üniversitesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzmanlarınca güncelleştirildi.

etiSEM Kursiyer adayları, istedikleri kurs eğitim merkezinde istedikleri kurs için ön kayıt programını (http://etisem.etimesgut.bel.tr/bilgi_sistemleri/etisem_onkayit.php) kullanarak internet bulunan herhangi bir yerden kurs için ön başvurularını yapabilecekler. Kesin kayıt işlemlerini yapabilmek için ise istedikleri etiSEM Kurs Eğitim Merkezine gelerek Kayıt Kabul Bürosunda işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.
Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından, yerel düzeyde, yerel imkânlarla yerel mekânlarda bu seviyede ilk olmanın vermiş olduğu sorumlulukla kurs alanları, eğitim kalitesi ve niteliği de göz önünde bulundurularak 8, 12, 16 ve 20 kişilik gruplara eğitim verebilecek şekilde tasarlandı. 17 yaşını tamamlamış her Etimesgutlu vatandaşımıza hizmet verecek etiSEM, Türkiye’nin yerel yönetimler düzeyinde ilk kurumsal yaygın eğitim modeli olma özelliğini taşıyor.

Eryaman 3. ve 4. Etap bölgesinde Saltuk Buğrahan Eğitim Merkezi olarak oluşturulan etiSEM Kurs Eğitim Merkezi ise Türk İslam Sanatları Programı uygulaması ile mekân tasarımı, eğitim araç ve gereçleri ile temel eğitim donanımları bakımından dikkat çekiyor. Ebru, keçe yapımı, tezhip, hat, kaat-ı, minyatür, vitray, ney, el sanatları (kilim dokuma, ahşap süsleme) ve Osmanlıca gibi Merkez’e özel özgün kurs programları ile Türkiye’nin yüz akı yerel yaygın eğitim merkezi olacak.
etiSEM Bilgi İşlem Merkezi’nin çalışması sonucu, kursiyer kayıt-kabul çalışmalarının tamamlanmasının ardından, kursiyerlerimizle ilgili bilgiler, etisem.etimesgut.bel.tr internet erişim adresinde ilan edilerek, eksiksiz olarak hizmete sunulacak.
Her bir kursiyerimiz, kişisel bilgilerine, etiSEM Bilgi Yönetim Sistemleri - Kursiyer Durum Bilgisi bölümü (http://etisem.etimesgut.bel.tr/bilgi_sistemleri/kursiyer_bilgi.php) üzerinden T.C. Kimlik numarası girerek ulaşabilecekler.
Kursiyerlerimiz, kurs yerlerine, kurs görecekleri kurs eğitim merkezi’ne göre, kurslarının başlangıç tarihinde gidebilirler.
Ayrıca, ihtiyaç duyduklarında, kayıt-kabul görevlilerinden telefonla bilgi ve yardım alabilirler.
Belediye Başkanı Sayın Enver DEMİREL, kayıt işlemlerinin başlaması dolayısı ile yapmış olduğu kısa değerlendirmede, “Etimesgut Belediyesi olarak, sevgili hemşerilerimize “Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi” adı altında milli, modern ve model bir açık eğitim hizmeti sunmak arzusunda” olduklarını ifade etti. etiSEM’le ilgili olarak Başkan DEMİREL: “Bu proje; insanına değer veren, onun sosyal yanını geliştirmeye yönelik düşünen ve gelecek nesillerimizi daha iyi konumlarda görme arzusu taşıyan her yerel yöneticinin ilgi duyacağı, örnek alacağı bir projedir” dedi.
etiSEM kursiyer adaylarımıza, hayatlarında başarı dileklerimizle sevgi ve saygı ile duyurulur.

etiSEM Proje Koordinatörlüğü

 

Enver DEMİREL
Etimesgut Belediyesi Başkanı
WEB SİTEMİZDEN YETERLİ BİLGİYİ ALIYORMUSUNUZ.?
ALIYORUM
ALMIYORUM
YETERİNCE ALMIYORUM
İÇERİK GELİŞTİRMELİ
AKTİF ZİYARETÇİ : 2
DÜN - TOPLAM ZİYARETÇİ : 310
BUGÜN - TOPLAM ZİYARETÇİ : 33
GENEL - TOPLAM ZİYARETÇİ : 149743
ZİYARETÇİ IP : 54.196.136.119
Adres : 30 Ağustos Mahallesi Öğretmenler Sok. No:2/3 Telefon : 0 (312) 244 95 80 Belge Geçer : 0 (312) 244 95 89
Copyright © 2012 - Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Ve Uygulama Merkezi [ etiSEM ] Tüm Hakları Saklıdır.
etisem.etimesgut.bel.tr
Facebook sayfasını takip et
Beğen

etisem.etimesgut.bel.tr
twitter sayfasını takip et
Takip et