etiSEM'DE EĞİTİM BAŞLIYOR.
02.04.2012
Bu İçerik [ 3494 ] Kez Okundu
Yazı Tipi Boyutu
Facebook'ta Paylaş

Etimesgut Belediyesi toplumun tüm kesimlerinin yararlanacağı meslek kursları açacak

etiSEM'DE EĞİTİM BAŞLIYOR.

Etimesgut Belediyesi’nin, Gazi Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştireceği; ‘Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi’(etiSEM) eğitime başlıyor. Hanım Faaliyetleri kursiyerlerinin sertifika töreninde konuşan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, etiSEM Projesinin son durumu hakkında bilgi verdi. Demirel; “İlk etapta Etimesgut merkezdeki mevcut Hanım Faaliyetleri Binasının etiSEM Merkez eğitim binasına dönüştürüleceğini belirterek, Elvankent’teki Atakent Sosyal Tesisleri ve Eryaman bölgemizde 2 adet olmak üzere 4 noktada etiSEM kuracağız” dedi.

HANIMLAR İÇİN KURSLAR DEVAM EDECEK
Demirel, Etimesgut Belediyesi, Gazi Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 21 Ekim 2011 tarihinde protokol imzalandığını hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazi Üniversitemiz ve il milli eğitim müdürlüğümüzle birlikte örnek bir proje gerçekleştiriyoruz. Proje kapsamında ilçemizde toplumun tüm kesimlerinin katılabileceği meslek kursları düzenleyeceğiz. Bu kursların istikrarlı bir şekilde düzenlenmesi ve katılımın yoğun sağlanması için etiSEM kuruyoruz. Bu merkezlerden ilkini hanım faaliyetleri olarak hizmet veren binamızda açacağız. Hanımlara yönelik kurslarımız artarak ve daha da çeşitlenerek devam edecektir. İnşasını tamamladığımız Atakent Tesislemizde ve Eryaman bölgemizde de bu merkezlerimizi oluşturacağız”.

MESLEKİ GELİŞİM VE BECERİ EDİNDİRME KURSLARI

Başkan Demirel, meslek kurslarının eğitim kadrosunun Gazi Üniversitesi’nce karşılanacağını, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de kurs hizmetleri için izleme ve denetlemesini gerçekleştirerek başarılı olanlara sertifika, yani MEB onaylı kurs bitirme belgesi verilmesinde işbirliği yapacağını söyledi.

Demirel projenin sadece meslek edindirme kurslarıyla sınırlı kalmayacağını belirterek, “etiSEM bünyesinde 3-6 yaş arası kreş ve gündüz bakımevi, 7-14 yaş arası çocuk kulübü ve etüt merkezi, 18 yaş üstü mesleki gelişim ve beceri eğitim kurs programları düzenleyeceğiz.

Eğitim imkanları ile insan gücüne olan ihtiyaçlara göre İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu görüşleri de alınarak çeşitli meslek kursları düzenlenecek. Kursu başarıyla tamamlayanlara MEB onaylı kurs bitirme belgesi verilecek” dedi.

Enver DEMİREL
Etimesgut Belediyesi Başkanı
WEB SİTEMİZDEN YETERLİ BİLGİYİ ALIYORMUSUNUZ.?
ALIYORUM
ALMIYORUM
YETERİNCE ALMIYORUM
İÇERİK GELİŞTİRMELİ
AKTİF ZİYARETÇİ : 1
DÜN - TOPLAM ZİYARETÇİ : 553
BUGÜN - TOPLAM ZİYARETÇİ : 415
GENEL - TOPLAM ZİYARETÇİ : 151211
ZİYARETÇİ IP : 23.22.248.240
Adres : 30 Ağustos Mahallesi Öğretmenler Sok. No:2/3 Telefon : 0 (312) 244 95 80 Belge Geçer : 0 (312) 244 95 89
Copyright © 2012 - Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Ve Uygulama Merkezi [ etiSEM ] Tüm Hakları Saklıdır.
etisem.etimesgut.bel.tr
Facebook sayfasını takip et
Beğen

etisem.etimesgut.bel.tr
twitter sayfasını takip et
Takip et
  • woolrich outlet
  • chanel espadrilles
  • burberry schal
  • casadei shoes
  • north face denali
  • woolrich jassen
  • pandora charms
  • isabel marant
  • hollister uk
  • canada goose outlet